czwartek, 30 października 2014

WIZYTÓWKA KAŻDEGO DOMU – PRZEDPOKÓJ

Przedpokój – pomieszczenie, które powinno zapraszać do naszego domu. Bardzo często ze względu na jego zbyt małe, nieustawne gabaryty nie zwracamy uwagi na to jak ważna jest jego odpowiednia aranżacja. Mało kto może pochwalić się holem rodem z amerykańskich filmów, dlatego dziś będziemy radzić jak praktycznie zaaranżować cieszący oko przedpokój.

1 2 3

W blokach najczęściej decydujemy się na zabudowę przedpokoju szafą od podłogi do sufitu. Fakt, zyskujemy tym samym wiele przestrzeni do przechowywania płaszczy czy butów, ale można sprytniej poradzić sobie z aranżacją pojemnego przedpokoju. Nie zabudowujmy całej dostępnej przestrzeni szafą. Pomyślmy o wtopieniu w zabudowę komody z szufladami czy kilku wieszaków. Świetnym pomysłem są szafki biegnące tuż pod sufitem. Możemy przechowywać tam sezonowe ubrania i rzeczy po które rzadziej sięgamy. Idealnie wykorzystują tez przestrzeń miedzy drzwiami a sufitem, która tak trudno zagospodarować. 

1 2 3

Pożądane jest aby przedpokój był spójny z aranżacją całego mieszkania, zwłaszcza gdy jego część jest otwarta na salon czy kuchnię. Przy dobieraniu mebli do przedpokoju pamiętajmy, abyśmy mieli miejsce na odłożenie kluczy, telefonu czy torebki. Dobrze jest również przewidzieć miejsce na siedzisko do zakładania butów. Kiedy mamy wysoką zabudowę dobrym pomysłem jest stołek lub puf, z którego będzie można siegnąć do najwyżej położonych półek, a na co dzień moze służyć jako praktyczne siedzenie.

1 2 3 4

Jeśli tylko pozwala na to nasze wnętrze nie bójmy się niebanalnych rozwiązań. Szafka na buty z drewnianych skrzynek, poroża zamiast wieszaków czy zabawny wieszak na klucze tchną życie w nasz przedpokój! Jeśli jednak takie rozwiazanie nie pasuje lub po prostu nie jesteśmy tak odważni możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa z kolorami w dodatkach.


Zapowiedź kolejnych wpisów:
  • Halloween
  • 10 najlepszych IKEA HACKS
  • UWAGA! Jeleń w domu!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz