piątek, 31 października 2014

"Cukierek albo psikus" HALLOWEEN!

Wydaje się, że popularne na zachodzie święto zagości na stałe w nasze kulturze. Wydrążone dynie, pająki i duchy zadziornie uśmiechają się do nas z coraz większej ilości sklepowych witryn, ganków, okien a nawet... z samochodów :)  HALLOWEEN, bo o nim mowa, możemy spędzić na wiele niezapomnianych sposobów. Pieczenie upiornych ciastek, oplatanie drzew pajęczyną czy drążenie dyni może być świetną zabawą nie tylko dla dzieci!

1 2

1

1 2

1

1

Rzadkością jeszcze są w Polsce ozdobione na halloween domy, ale świetnym pomysłem jest połączenie przerażających ozdób z ozdobami jesiennymi! Wianek z liści z napisem, latarenki ze słoików lub puszek oraz girlanda z naszym własnym napisem na pewno urozmaici szare popołudnia. Możemy dać się ponieść fantazji naszej i naszych dzieci! :)

1 2 3 4 5 6

1 2

1

1

A co najchętniej robimy w zimne popołudnia? Jemy! ;) Powyżej wiele przykładów na to jak możemy zmienić nasze codzienne jedzenie w przerażające potrawy! Pomyślmy tylko ile zabawy jest nie tylko przy przygotowywaniu posiłku ale i przy jego spożywaniu. Myślę, że dzieci chętnie połaszą się na banany w kształcie duszków.

1 2

Dla tych, którzy nie mają talentu do majsterkowania (tak jak ja:)) biegnę z najprostszymi pomysłami! Posmarowanie dyni klejem i obsypanie jej brokatem dla nikogo nie będzie zbyt trudne. A przemienione stare słoiki w pięknie, połyskujące latarenki możemy ustawić w oknach tak, by wszyscy mogli je podziwiać. Jakie to proste!

1

1

1

Dla tych zaprawionych już w bojach obchodzenia święta halloween proponuję prawdziwie przerażającą imprezę! Kilka wiszących ozdób, wypieki w kształcie części ciała, dynie, czaszki, pająki i duuuużo pajęczyny zapewni Wam i Waszym gościom niezapomnianą zabawę! Pamiętajmy, że podstawowymi kolorami halloween to czarny i pomarańczowy!

A czym możemy pożegnać naszych miłych gości? Może miłym gestem ręki? ;)

1

Strasznego Halloween! :)

Zapowiedź kolejnych wpisów:
  • 10 najlepszych IKEA HACKS
  • UWAGA! Jeleń w domu!
  • srebro vs złoto

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz