czwartek, 27 listopada 2014

Co powiesić nad łóżkiem?

Mój odwieczny problem: co powiesić nad łóżkiem? Możliwości jest ogrom, ale pora spojrzeć prawdzie w oczy... Mamy problem z dekorowaniem naszych mieszkań, a co za tym idzie również przestrzeni nad łóżkiem. Sprawę można załatwić oczywiście wysokim, tapicerowanym zagłówkiem, najlepiej wzorzystym. Ale ponieważ na naszym rynku takich cudów brak, a nie każdy ma smykałkę do majsterkowania pokuszę się o kilka pomysłów na zagospodarowanie ściany za łóżkiem. 

Pierwszy, banalny sposób, który od lat wykorzystywałam w swoim mieszkaniu... Obraz, dwa obrazy lub trzy obrazy powieszone w równej linii nad zagłówkiem. Klasyka klasyki. Bezpieczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu. 


Zgodnie z obowiązującymi trendami możemy nad naszymi głowami stworzyć galerię z obrazów. Fajna odskocznia od pierwszego rozwiązania. Kombinacji jest mnóstwo, każdy znajdzie coś dla siebie. Zimą będę próbowała stworzyć swoją pierwszą, własną galerię, więc na pewno pojawi się osobny post na ten temat.


Według mnie dobrym pomysłem, szczególnie w małych sypialniach, jest powieszenie nad łóżkiem lustra. Optycznie powiększa przestrzeń, odbija światło i dodatkowo piękna rama może stanowić element dekoracyjny. Pasuje do każdej ściany, nawet wzorzystej, ale można je też ciekawie wkomponować jako jej element. 


Nad łóżkiem możemy powiesić również dziecięce marzenie chyba każdej dziewczynki czyli baldachim. Nie są to już tylko typowe baldachimy na okrągłej konstrukcji, okalające nasze łóżko. Możemy przewiesić materiał przez równoległe, małe karnisze tworząc swoją indywidualną kompozycję w wybranym wzorze i kolorze.


Naszą ścianę możemy też udekorować naszymi inicjałami, sentencjami, kombinacją słów i liter. Mogą być w formie naklejki, wypukłe złote, srebrne, lustrzane, neonowe, drewniane. Możemy je własnoręcznie ozdobić tak, aby pasowały do wystroju sypialni.


Pokusić się możemy o ozdobę w 3d. Słynny motyw z pokoju Sereny z serialu Gossip Girl przewinął się już chyba u wszystkich szanujących się blogerek kosmetycznych i modowych ;) Ale nie ma tego złego... Ozdoby z tektury, papieru czy piór mogą dumnie zdobić nasze ściany. 


Godnym naśladowania pomysłem jest wzorzysta ściana. Może być w różnych kombinacjach, wytapetowana, wystemplowana, wyklejona, wymalowana lub pokryta ulubionym wzorem za pomocą szablonu. Pamiętajcie, powstrzymuje nas tylko nasza wyobraźnia!


W małych sypialniach możemy zabudować przestrzeń wokół łóżka tworząc praktyczne schowki i miejsce na oświetlenie. Natomiast w wysokich pomieszczeniach pięknie będzie wyglądać tapicerowana ściana od podłogi aż po sufit! Efekt murowany!


Jako wielka fanka symetrii (tak, jestem taka nudna...) nie mogłabym nie pokazać innej metody na zaaranżowanie przestrzeni za łóżkiem. Słynny, amerykański sposób na zaaranżowanie naszej sypialni niczym w lustrzanym odbiciu. symetryczny zagłówek, identyczne szafki nocne, lampki i obrazy lub lustra powieszone nie nad łóżkiem ale właśnie nad stolikami nocnymi. Pięknie, elegancko, niebanalnie.

2 komentarze:

  1. Czy na ścianie równoleglej do lozka (lozko stoi przy ścianie)można pomieścić skórę barania/owcza? Dodatkowo taka skora na drewnianej podłodze?

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy na ścianie równoleglej do lozka (lozko stoi przy ścianie)można pomieścić skórę barania/owcza? Dodatkowo taka skora na drewnianej podłodze?

    OdpowiedzUsuń